Арт

Сучасні українські художники зі світовою популярністю

Серед сучасних українських художників є чимало таких, які добре відомі в усьому світі серед поціновувачів і експертів в області живопису. Їхні картини дуже високо цінуються і продаються за шалені для нашої країни гроші. Роботи цих художників займають гідні місця в експозиціях найбільших і найвідоміших світових музеїв, а також в приватних зібраннях іноземних колекціонерів. Парадокс полягає в тому, що шановані і популярні за кордоном художники, і їх роботи часто практично невідомі у себе на батьківщині, хіба що в дуже вузькому колі професіоналів. Спробуємо виправити це несправедливе і прикре непорозуміння і познайомити читачів з деякими з цих людей і їх творчістю.

Олександр Ройтбурд


Олександр Ройтбурд є, напевно, одним з найвідоміших в світі сучасних українських художників. Олександр Анатолійович уродженець міста Одеси, є директором Одеського художнього музею. У коло його інтересів крім живопису входять фотографія, відео та графіка. В основному творчість і життя Ройтбурда пов’язані і проходять в Києві та Одесі. Роботи Ройтбурда різнопланові, але, як правило, епатажні.

Персональні виставки Ройтбурда проводилися в Україні, Росії та Сполучених штатах.

Олександр Анатолійович є володарем свого роду рекорду – його робота вважається найдорожчим сучасним українським твором мистецтва. Йдеться про картину «Прощай, Караваджо», яка була продана за суму в дев’яносто сім тисяч американських доларів.

Прощай, Караваджо


Сковорода в Саду божественних пісень


Гете у Веймарі


Різанина на Хіосі


«Портрет Юрія Гагаріна. Із серії «Якщо в крані немає води …» 2010


Будда Мамай


Opus # 3


Самурай Мамай


Без назви


Автопортрет

Василь Цаголов


Василь Цаголов, уродженець міста Дигор в Північній Осетії, з часів навчання в Державній академії мистецтв у Києві живе і працює в столиці України. Василь Цаголов входить в число найдорожчих і найпопулярніших сучасних українських художників. Його персональний «грошовий еквівалент популярності» потягнув на п’ятдесят три тисячі шістсот американських доларів – картина художника з назвою “Офісна любов-2” з циклу “Офісна любов” була продана за цю суму на аукціоні в 2009 році. У тому ж році на аукціоні Sоthеbу’s ще одну картину Цаголова “Зайчик” придбали за суму в сорок одну тисячу доларів.

Персональні виставки Цаглова проходили в галереях України та Росії, також він брав участь в групових виставках на території цих країн, а також в Сполучених штатах і у Франції.

Серед відгуків і характеристик з боку критиків і мистецтвознавців цікаве визначення Василя Цаглова Аксенією Куріної як самого кінематографічно сучасного українського художника.


“Офісна любов-2”


“Зайчик”


“Оргія”, 2006


“Подвійне приземлення”


Портрет старого. (З циклу «У страху очі великі»). Полотно, олія, 2011


“Не лякайся”, 2014


Робота з серії «У страху очі великі». «Муха», 2011

Залишити відповідь