Арт

Сучасні українські художники зі світовою популярністю (частина 2)

Ми продовжуємо розповідати про сучасних українських художників, які отримали світову популярність і визнання, і сьогодні познайомимо наших читачів ще двома з них. Йтиметься про Олександра Гнилицького та Олега Тістола.

Олександр Гнилицький

Нині покійний Олександр Анатолійович Гнилицький народився в місті Харкові в 1961 році. Тут же почалося і його становлення як художника. В кінці сімдесятих років минулого століття Олександр навчався в Харківському художньому училищі на кафедрі театральних декорацій. Надалі Гнилицький продовжили свою освіту в Києві навчаючись в Українській державній академії мистецтва на кафедрі монументального живопису. Однокурсниками Гнилицького були багато хто з тих, хто сьогодні є відомими художниками, що формують обличчя сучасного українського мистецтва.
Надалі життя і творчість Олександра Гнилицького в основному проходило в Києві. Творчий шлях художника починався в ті часи, коли держава намагалася контролювати всі сфери життя своїх громадян, а людей мистецтва вважало за потрібне направляти в русло жанру «соцреалізму». Олександр, як і багато інших молоді художники, влився в ряди так званої «української нової хвилі». Гнилицький став учасником творчого об’єднання, що носив назву «Паркомуна» через те, що воно базувалося на вулиці Паризької комуни. Друзі художника часто називали його «Папою Паризької комуни», тому що чуйність художника і готовність допомогти асоціювалася у них з татом.
Картини Гнилицького часто іронічні і меланхолійні. Одна з його найвідоміших робіт – картина «Папа, шолом тисне», написана в 1990 році. Це період «Паркомуна» і прагнення молодих художників вирватися за встановлені радянською системою рамки.

Самою фінансово успішною роботою Гнилицького стала картина “Небо. Олегівська”, яка була продана на акцуоне за сорок одну тисячу двісті п’ятдесят доларів США.

“Небо. Олегівська”

Олег Тістол

Ще один з лідерів «нової української хвиль», представник стилю «українського необароко» – Олег Михайлович Тістол. Олег Тістол уродженець Миколаївської області. Свою художню освіту Олег почав дитячій художній школі міста Миколаєва. Далі були Республіканська художня школа імені Тараса Григоровича Шевченка в Києві і Львівський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва у Львові.
Серед творчого доробку Тістола є картини, скульптури, фотографії, інсталяції. Одним з найбільш довгограючих проектів художника став проект «Українські гроші» розтягнувся з 1984 по 2001 рік. В рамках проекту художник пише образи українських історичних і культурних брендів – серед них легендарна Роксолана, козацькі гетьмани, просто козаки. При цьому всі образи постають у вигляді радянських кліше і стереотипних трафаретів. Проект піднімав гостру тему популяризації історичної спадщини та пов’язаних з цим спекуляцій.

                                                                                                                                                    “Проект українських грошей. Роксолана”

Одними з найвідоміших робіт Тістола є “Проект українських грошей. Роксолана”, “TV + Реалізм”, “Ю.Бе. Ка”.

                                                                                                                                                                                               “TV + Реалізм”

                                                                                                                                                                                “Ю.Бе. Ка. Третій Рим”

Залишити відповідь