Арт Дизайн

Ірина Контар і унікальний зоопарк із рогозу

Плетіння з стебел рогозу – традиційне ремесло, хоча і не дуже популярне на сьогоднішній день. Багато хто знає, що з рогози плетуть кошики, личаки, циновки, різноманітне домашнє начиння, навіть стільці і крісла.
Рогіз – досить звичайна рослина уздовж боліт і річок. Народна його назва «комиш» більш відома, хоч і не зовсім правильна. Традиційно для плетіння заготовляють стебла рослини у вересні-жовтні.
Ірина Контар – біолог-ботанік за освітою, свого часу захистила кандидатську дисертацію і довгий час працювала в Інституті ботаніки Академії наук України. Зараз Ірина повністю себе присвятила плетінню з рогози. Але її роботи не схожі на інші вироби. Справа в тому, що як матеріал для плетіння Ірина вибрала не стебла рогозу, а листя. Але не все листя підходять для плетіння, а тільки дворічне, яке маэ вже достатню довжину, але ще не стало занадто жорсткими. Листя необхідно заготовлювати в червні-липні, після цього просушити. А перед використанням для плетіння рослини намочують на деякий час, щоб розм’якшити. Таким чином, тільки процес підготовки матеріалу дуже копіткий і тривалий, який вимагає терпіння, а також чималої фізичної праці.
А далі йде робота над самими виробами. Ірина робить унікальних звірів з листя рогозу, а також сіна. Це об’ємні вироби, деякі з них в натуральну величину.

Всіх її творінь не перелічити, але асортимент дуже широкий: це буйволи і жирафи, пелікани і сови, страуси і кабани, а ще казкові звірі, такі як лев з крилами і єдиноріг. Окремо можна виділити світ комах у виконанні Ірини, є представники рептилій, навіть голова тиранозавра. Великі вироби дуже цікаві, вони користуються популярністю в якості садово-паркових скульптур. А маленькі, сувенірні роботи розкуповують як дуже оригінальні декоративні прикраси. Ірина вже давно втратило рахунок своїх творінь, і дуже рада, що тварини йдуть в світ радувати людей. Дуже приємно мати у себе в будинку іграшку або скульптуру з натурального матеріалу. В першу чергу, ці вироби оцінюють по достоїнству діти, які з задоволенням з ними грають, чи то конячка, жабка, бабка, мураха або яка-небудь інше тварина.
Таким чином, традиційне ремесло плетіння з рогози отримало нове життя, а звірі із зоопарку Ірини розходяться по всьому світу. Сьогодні Ірина – єдина в Україні і світі, яка виготовляє такі вироби ручної роботи. Але у неї є помічники – це син і дві дочки, які беруть участь у заготівлі сировини.
За своєю природою Ірина – людина усміхнена, тому її звірі теж несуть позитивний настрій приносять удачу своїм власникам.

Залишити відповідь