Арт

Льодові скульптури у Львові на Різдво

Традиція створювати льодові скульптури не нова. Такий вид мистецтва можливий там, де є холодна зима. При плюсовій температурі неможливо створити льодові витвори. А в таких країнах як Китай, Японія, Канада, США (Аляска), Росія фестивалі льодових скульптур влаштовуються часто.

Скульптуру складають з блоків. Бічні сторони льодових блоків нагрівають, складають, а мороз робить свою справу і міцно їх скріплює.

Морозна зима в Україні не так часто буває, але мистецтво льодових скульптур люблять і у нас. У місті Львові традиційно кожного року на Різдво влаштовують конкурс льодових скульптур в центрі міста. Лід для цього конкурсу спеціально готують на заводі для заморожування води. На кожну скульптуру витрачають приблизно 500 кг льоду.

Цього року тема конкурсу була «Натхненні Пінзелем». Пінзель – скульптор епохи пізнього бароко, що створив багато скульптур у Львові у 18 ст.

У конкурсі брали участь 9 львівських скульпторів, серед них переможець конкурсу Мар’ян Король. Він створив композицію «Танок ангелів», яка за своїм стилем нагадує скульптури Пінзеля.

Приз глядацьких симпатій здобув Гордій Старух. Його композиція має назву «Спіраль часу».